Oküloplastik Nedir?

Oküloplastik Nedir?
Masöz Florya escort bayanlarda Oküloplastik cerrahi genellikle oftalmoloji kapsamında çeşitli göz kapağı problemleri, göz çevresi ve gözyaşı kanalı tıkanıklıkları ile ilgilenir. Oftalmoloji, göz hastalıklarının tanı ve tedavisi ile ilgilenen tıbbi bir uzmanlık alanıdır. Oküloplastik uzmanları hem göz kapağı anatomisi hem de göz kapağı, yörünge, gözyaşı sistemi ve gözyaşı kanallarının plastik cerrahisinde deneyime sahiptir.

Bu blog, oküloplastik cerrahların uzmanlıklarına ihtiyaç duyabilecek hastaları değerlendirirken göz önünde bulundurmaları gereken bazı yaygın semptomları tartışacak.

Oküloplastik cerrahların hastaları değerlendirirken göz önünde bulundurması gereken bazı yaygın semptomlar şunlardır:

Epifora, sulu yanlış yönlendirme, dakrisoplasti ve kanaliküler obstrüksiyon gibi lakrimal problemler. Blefarit, entropion ve ektropion. Kuru göz sendromları ve blefarospazm. Kapak deformiteleri nedeniyle tutuklanmış katarakt veya glokom ameliyatı. Horner sendromu olan veya olmayan pitoz. Yörünge tümörleri için cerrahi.

Katarakt cerrahisi ve glokom cerrahisi de sık karşılaşılan sorunlardır. Katarakt ameliyatı, lens kapsülü açılarak ve lensi çıkarmak ve değiştirmek için küçük bir kesi kullanılarak yapılır. Bu, hastanın daha iyi görmesini sağlar, ancak merceğin eşit olmayan kalınlığından dolayı çift görmeye neden olabilir. Aynı şekilde, miyopi veya hipermetropi gibi gözlerinizdeki artan basınçtan optik sinir hasarını önlemek için gözünüzün içindeki basıncın azaltılmasına yardımcı olmak için glokom ameliyatı yapılabilir. Ancak bazı durumlarda glokom cerrahisi, insizyondan kaynaklanan hasar nedeniyle gözdeki basıncı şiddetlendirebilir. Oküloplastik sorunları olduğu bilinen hastalara ameliyat yapmadan önce, oküloplastik cerrahlar öncelikle bu sorunları düzeltmeye çalışmalıdır.